aktualizováno: 07.05.2012 16:26:06

Články

Želeč – Žiželice

Překvapení se nekonalo ..

Na domácím hřišti, se sešlo hojná počet fandů a obě dvě družstva. Počasí bylo opravu teplé, až dusno, na hřišti hráči doslova propotily moře. Zápas se od toho i vyvíjel, po chybné rozehrávce, domácího gólmana šli, pro rozpačitém začátku hosté do vedení.  Nedlouho na to odpověděl Paděra po nedůrazu obrany a gólmana hostů, a srovnal na 1:1. Vypadlo, na pěkný zápas, šance byly na obou stranách ovšem proměňovat je dokázali pouze hosté. Po kolotoči v malém vápně, před gólmanem Haldovským, míč propasírovali za jeho záda, hosté celkem obtížně ale přece, a šli tedy do vedení 2:1, za stejného stavu se odcházelo i do kabin.

V druhým poločase, hřiště ještě více rozpálilo slunce a na únavě hráčů, zvláště domácích to bylo znát. Po jasném , neodpískaném ofsajdu Žiželice zvýšili náskok na 2 góly a hráli ve větší pohodě. Hráči domácích se s prohrou s lídrem tabulky smířili a dali to najevo i na hřišti, po zbytečné ruce, obránce z penalty dovršily svou výhru Žiželice na 4:1 a odvezli si domů cenné body.

Tuchořice vs Želeč

Pro Želečské zápas velkám Z , konečně si mohli porovnat síly se silnějším soupeřem, a ukázat co v nich je, a to na hřišti soupeře. Tentokrát, zavítali do Tuchořic, kteří mají na jaře také velmi dobrou formu.

Celý zápas doprovázel, slabý déšť a občasné slunce. Želečtí se museli vypořádat s absencemi hráčů, a to hlavně v obraně. Do zápasu, vběhli oba mančafty ve velkém stylu, hra se přelívala ze strany na stranu, a o šance nebylo nouze. Po brejku domácích, zastavený nedovoleným způsobem obrany, z přímého kopu , krásně vymetl růžek branky domácí hráč a Tuchořice šli do vedení. Hosté se tlačily do útoku , ale většina míčů končila v autech nebo na polovině hřiště. Po krásné přihrávce na volného Charváta, který se prokličkoval mezi dvěma obránci, střelou a tečí obránce strefil také horní roh branky a zařídil tak hostím srovnání na 1:1. Do kabin se šlo za nerozhodnutého stavu.

Do druhého poločasu, vlítl Želeč, jako uragán, Fryš střelou zdálky donutil gólmana jít na zem, a přihrávkou na volného Kabáta, který se nemýlil, šel Želeč rychle do vedení 2:1. Zápas přinášel mnoho soubojů, a přerušování hry, takže čas utíkal obou týmům stejně rychle. Hosté se tlačily dopředu a v mezní situaci, kdy chtěl tuchořický hráč zahrát míč na brankáře, i vinou mokrého trávníků gólman přihrávku omylem podkopl a míč šel do prázní brány, kde ho doklepl Paděra. Želeč vedl 3:1 a vstřelený gól,mohl hostům přínést do jejich řad a pohodu. Jenomže jakoby dnes gólmani měli smůlu, deset minut před koncem z přímého kopu, domácí mezi nohy gólmana, snížil stav na 2:3 a drama tak pokračovalo. Želeč postavil, Berlínskou zeď a do konečného hvizdu rozhodčího, stav ubránili a zvítězili tak po čtvrté za sebou, a dostali se tak na 7 příčku. V Příštím zápase si na domácím hřišti postaví dosavadnímu lídrovi tabulky. Želeč – Žiželice v sobotu online na Nova Sport. Přijďte se podívat LIVE .

DERBY

Želeč vs Měcholupy

Pomsta byla sladká. Želeč sliboval, za podzimní porážku na hřišti Měcholup, tvrdou odvetu, a to také splnil. Konečný výsledek 4:0 pro domácí.

Díky vítěznému tažení, želečských borců, se skvělý fotbal odrazil i na návštěvnosti fanoušků. Na toto derby přišlo přes 30 diváků. A bylo se na co dívat. První poločas Želečtí, po zemi k tyči z kopačky Kuby Fryše, šli po 15 minutách do vedení.  Dva góly přidal do konce poločasu Francis Elias. A do kabin se šlo za stavu 3:0 pro domácí. Měcholupy se za první půli, do vážnější situace nedostali, prakticky nevystřelily na branku. Druhý poločas skvěle sehraná záloha a doplňující je útok, předváděl kombinační hru, kterou ale nedokázal zužitkovat v gól. Po ruce v pokutovém území domácích, Měcholupy dostali příležitost zahrát penaltový kop, ke kterému se postavil nejzkušenější hráč tohoto celku. Avšak střelou doprostřed brány, gólmana Haldovského nepřekvapil, a ten si připsal již druhou vychytanou penaltu v jarní části. Docházel dech měcholupským borcům, a po faulu jejich obránců, přišla penalta, kterou domácí na rozdíl od hostů  v předchozích minutách proměnily. A tento stav trval až do konce utkání .. Želeč zvítězil a připsal další tři body .

Ladislav Mašek

Kněžice vs Želeč

Na tento zápas, se Želečtí důkladně připravovali, svého příštího soupeře navštívili na zápase se Staňkovicemi, a chtěli tak odhalit triky a signály dalšího konkurenta. A to se jim povedlo dokonale. Soupeře rozebrali hlavně po psychické stránce.
Na zápas do Kněžic, přijelo hráčů Želče, nespočet a někteří museli zápas opustit, nebo se smířit s tím, že na hřiště nevyběhnou. O post se musí bojovat.

I když soupeři vypadali hrozivě, Želeč se během prvních patnácti minut dostal do rychlého vedení 0:3. Ze začátku, hosté předváděli krásný fotbal, plný šancí a krásných kombinací , které zužitkovali góly, pak ale hráči, snad vinou sebevědomí, že zápas už neztratí, pouštěli soupeře do brejků, které musela obrana rozprašovat jeden po druhým. Do konce poločasu se stav nezměnil a hráči šli do kabin, zřejmě za rozhodnutého stavu.

Zápas doprovázel, na straně domácích spousty žlutých karet za nesprávné chování, a na straně hostí darovanými auty soupeři. Domácí rychle přidali, po změně stran další branku, ale po rohovém kopu domácích, a nedůrazu gólmana dokázali Kněžice , snížit na 1:4. To hráče Želče, vyhecovala k dalším útokům a z penalty a krásného rozebrání soupeřovi obrany, zvýšili stav utkání na 1:6. Hráči Kněžic, nedokázali krotit své emoce, za které vyděli další žluté karty, trenér dokonce po červené putoval do sprch. Po zápase přišla ještě jedna červená hráči Kněžic, který chtěl rozhodčího napadnout a vysvětlit mu svůj názor na zápas, výsledek ale nezměnil a svému týmu nepomůže ani v dalším zápase. Rozhodně by jsme měli vyzdvihnout celý tým Želče, který sehrál skvělé utkání, a těší se na svého dalšího soupeře a to v derby s Měcholupy. Přijděte fandit.

Želeč vs Kryry C

Kryry před tím to zápasem obývali přední příčky tabulky, zatím co Želeč se potácel na dně. Tentokrát se Želeč sešel ve větší síle nových hráčů a chtěl ukázat, že se bude rvát o každý bod. V kabině zazněl bojový pokřik a vyběhlo se na hřiště.

Domáci pro tentokrát vystužily obranu, a chtěli hrát ze zadu jistěji .. to se jí i podařilo, když se do  obrany postavily v sestavě, na stoperovi Elias, předstoper Šmejkal Jirka, a na becích Mašek a Šmejkal M.
Zápas začal ve vysokém tempu, na horu a dolu. Domácí se častěji prosazovali, góla ale vstřelit nedokázali. Kryry přecházeli pouze do rychlejších brejků, které ale obrana dokonale eliminovala. Při jednom z nich se hosté dostali až do vápna, kde po nafilmovaném pádu, byl odpískán pokutový kop. K němu se postavil, nejmladší hráč, Kryr a střelou k tyči chtěl překvapit domácího gólmana, ten však skvělým zákrokem střelu zlikvidoval, na dorážku byl ale bez šance. Hosté šli do vedení, a domácí přidali na tlaku, a obranu soupeře napadali, častěji a častěji, až na konec po odpískání ruky v pokutovém území Želeč pár minut před koncem poločasu, zásluhou Jakuba Fryše srovnal výsledek. Zápas byl doprovázen prudkým větrem , který kolikrát míč zanesl takovým směrem, který hráč nedokázal předvídat. I díky němu a také ku pomoci hostích, z rohového kopu Hofman nasměroval míč na bránu, kde vítr a obránce dokázali vlastním gólem dopravit míč do sítě. Za pouhých 5 minut dokázali domácí obrátit zápas ve svůj prospěch a do šaten se šlo s dobrou náladou.

Do druhého poločasu, domácí vstoupily jako prozatimní vítězové, a chtěli zápas dotáhnout do zdárného konce. Vše klapalo tak jak mělo, obrana hrála skvěle po všech stranách hřiště, hlavně zásluhou Eliase, který hru své obrany skvěle řídil a záloha s útokem, výborně přehrávali soupeře. Domácí přidali ještě dvě branky, a získali své první tři body na domácím hřišti, před svými věrnými fanoušky, a ukázala, že s nimi musí počítat.

Elixír mládí pro TJ JZD Želeč

Do jarní části sezóny, želečský klub omladil své řady a vrhl se do boje o spousty bodů.  Pojďme si alespoň shrnout poslední tři zápasy.

Hlubany vs Želeč

Do Hluban přijela želečský klub, plný očekávání. Do svých řad, zařadila pár nováčků a ostřílených borců. Nesešla se celá parta, nových posil, ale pár z nich přece jen na hřiště vyběhlo.

Hřiště po rozsáhlých deštích spíše přípomínalo jezdeckou dráhu, ale rozhodčí uznal hřiště za schopné k výkopu. Zápas se odehrával, zpočátku na jedné straně, a to na straně hostích, kde se po pravé straně hřiště, často dostávali domácí před branku soupeře. I přes skvělé zákroky gólmana, se Hlubany dostali do rychlého vedení 2:0 a vypadalo to na debakl. Soupeř se ale nevzdával a snažil se rychlými protiútoky Paděry a Hrůzy, vyvinout tlak na soupeře. Trpělivost přináší ovoce .. z rychlého brejku se dokázal prosmíknout Ferdinand Hrůza přes obránce domácích a střelou k tyči nedal gólmanovi větší šanci na úspěch.  Do konce poločasu se na víc hostím zranil rychlík a záložník Charvát a následovalo střídání, a posléze ještě jedna inkasovaná branka.

V druhém poločase přišli změny na postech i hráčů .. Svatek se přesunul na pravého záložníka, pravého beka nahradil nováček Mašek. Želeč začal hrát od začátku druhé půle sebevědomě a hnal se do útoku, který podporoval ze zálohy Fryš. Ten se dvěmi výstavními střely k tyči a pod břevno, zařadil mezi černé koně ligy o nejlepšího střelce a jeho hlad po gólech využil v dalších zápasech. I přes zlepšení obrany a hry dozadu, dokázali Hlubanští gól vstřelit a přes neuznaný gól, který byl údajně střelen v ofsajdu, i když domácí hráč postával u tyče, byl konečný výsledek 4:3 pro Hlubany.                                                                             Ladislav Mašek